Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
 
        'Varoluşundan bu güne kadar bağımsızlığına düşkün olan milletimizin tarihi, sayısız başarılarla doludur. 29 Ekim 1923'te verdiği varoluş mücadelesinin sonunda yine esarete düşmemiş; varlığını ve bağımsızlığını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Yeniden küllerinden doğuş olan, bir milletin yeniden dirilişi olan bu zafer tahmin edilemez güçlüklerle, ağır şartlar altında ve her türlü cefayla kazanılmıştır. Bu nedenledir ki bu günlerin kıymetini bilmeli ve sadece 29 Ekim günlerini değil, hürriyet içerisinde yaşadığımız her günü bayram bilmeliyiz. Birlikte yaşama arzumuzu hiç kaybetmeden, birliğimizi ve dirliğimizi her daim koruyarak her karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan toprağının kıymetini bilmeliyiz.
     Yüce Meclisimiz bundan 93 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' ilkesiyle Cumhuriyeti ilan etmiş, milletimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adımı atmıştır. Bugün bizlere düşen görev çağdaşlaşma yolunda atılan adımları daha da çoğaltmak ve milletimizin refahını artırarak, ulusumuzu dünya ulusları içerisinde hak ettiği yere taşımaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı canı gönülden kutluyor, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum.'
 
 
 
Eyyüp GÜNGÖR
Ermenek Kaymakamı